BEBEKLE YÜZME

swimbabes-underwater-baby-2

 

Bebek yüzme dersi bebeğinizin eğlenmesi ve bazı önemli gelişim becerilerini edinmesi için harika bir yoldur! Her yenidoğanın, su bebeği olma potansiyeli vardır ve bebek ne kadar erken su üstü ve su altı yüzmenin getirdiği özgürlüğü keşfederse, o kadar bağımsız ve rahat olacaktır. Doğdukları zaman bebeklerde, suyun altına girdiği andaepiglottisini (boğazda, trakea -soluk borusu- girişini koruyan kıkırdak) kapatma refleksi vardır ve uzman biri tarafından eğitilmezlerse bu yeteneklerini kaybederler.

Bebek yüzme dersi, bebeklerin özsaygı, güven ve bağımsızlık duygusu içinde büyümelerine yardım eder. Ayrıca, bebek yüzme eğitiminde, bebekler nadiren kullandıkları kaslarını kullanmayı öğrenerek motor fonksiyonlarını, koordinasyonlarını ve dengelerini geliştirirler. Bebek yüzme dersleri, ebeveynler ve çocukları için suyun keyfini çıkarmanın en eğlenceli yoludur.
6 – 18 aylık bebeklere öğretilenler; suya giriş/çıkış öğretilirken kabarcık çıkarma, su altına dalış, ayak çırpma ve su üstünde durma becerilerini geliştirmeleri sağlanmaktadır.
18 aylıktan büyük çocuklar ise yüzmeye hazırlık, nefes kontrolü, denge, su üstünde durma ve kayma tekniklerini öğretilebilmektedir.

32°C’de tutulan havuzlar , bebeğiniz ve size bağ kurma imkanı sunar. Ebeveynler bebeği doğru pozisyonda tutma, suya giriş/çıkış, nefes kontrolü ve su üstünde durma gibi çeşitli temel ilkeleri öğrenirler. Bu sayede su güvenlik tekniklerinin öğrenilmesinde ebeveyne ve bebeklere yol gösterilmiş olur aynı zamanda sosyalleşme ve eğlenme için harika bir ortam sağlanır.

0 Yorum

Bir Yorum Yazın

BİZE ULAŞIN

Bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Gönderiliyor

©2017    b e b e k l e

veya

Bilgilerinizle Giriş Yapınız

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?