BEBEKLERDE AYAK NUMARASI HESAPLAMA

bebeklerde ayakkabı seçimi

 

BEBEKLERİN AYAK NUMARASI NASIL HESAPLANIR?

İnsan ayağında 26 kemik, 19 kas ve 100’den fazla bağ bulunmaktadır. Bu kemik, kas ve bağların gelişimi 18 yaşına kadar devam edebilmektedir.Bebeğinizin yaşına göre ayağına uygun ayakkabıyı seçmeniz oldukça önemlidir, bebeklerin ve çocukların ayakları kıkırdak yapıdadır. ilk zamanlarda yapılan yanlış seçimler sonucu çocuğunuz ömür boyu sorunlu ayaklarla karşı karşıya kalabilir.Bebek ve çocuk ayaklarındaki kıkırdak dokunun kemikleşmesi, yağ dokusunun kaybolması ve kasların bastığımız yeri kavramayı öğrenmesi yaklaşık olarak 4 yaşı bulabilmektedir.

 

PEKİ BEBEK VEYA ÇOCUK AYAKKABISI NASIL OLMALI?

Bebeklerin ayakları çok yumuşak olduğundan, küçük, dar ve uygunsuz ayakkabılar yada çoraplar, bebeğinizin ayak gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Bebeğinizin veya çocuğunuzun ayakkabısını giydirdiğinizde, parmakları ile ayakkabısının ön tarafı arasında yaklaşık 1 cm boşluk olmasına dikkat etmelisiniz.Evde mümkün olduğu kadar ayakkabısız gezdirilmeli, ayakkabısı sadece dışarıda giydirilmelidir.  Tercih edilen ayakkabıların tabanının sert olması ve  40 derece kadar bükülebilir olmasına dikkat edilmelidir. Ayakkabının içinde, ayak tabanı oyuğuna denk gelecek herhangi bir tümseklik bulunmalıdır.

AYAK BOYUTUNA GÖRE AYAKKABI SEÇİMİ

Aşağıdaki tabloda hangi ayak boyutunda hangi ayakkabı numarasını kullanmanız gerektiği gösterilmiştir. Topuk ile en uzun parmak arası mesafe ölçülmelidir.

 

ayak bedeni

 

0 Yorum

Bir Yorum Yazın

BİZE ULAŞIN

Bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. Size en kısa sürede geri dönüş yapacağız.

Gönderiliyor

©2017    b e b e k l e

veya

Bilgilerinizle Giriş Yapınız

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?